top of page
Szukaj
  • annamarketingpr

Savoir vivre w biznesie - EN - część II

Dziś wracam do tematu Savoir vivre w biznesie. Zapraszam do zapoznania się z kolejnymi wskazówkami.

A jeśli przegapiliście część I, to zachęcam do lektury: https://www.add-value.pl/post/savoir-vivre-w-biznesie-en-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-i#Szanuj wspólną przestrzeń

Nawet jeśli pracujesz zdalnie, możesz od czasu do czasu wejść do biura lub dzielić wirtualne przestrzenie z członkami zespołu. Przestrzenie biurowe, które możesz dzielić z członkami zespołu, obejmują kuchnię, łazienkę, drukarnię i kserokopiarkę oraz część wypoczynkową. Przestrzenie wirtualne, które możesz udostępniać, obejmują foldery na Dysku Google i oprogramowanie do zarządzania projektami.


Sposób, w jaki traktujesz wspólne przestrzenie, będzie odzwierciedlał Ciebie jako profesjonalistę, dlatego ważne jest, aby właściwie oznaczyć rzeczy, zachowywać porządek i szanować innych, którzy również korzystają z tych przestrzeni. Etykieta biznesowa dotyczy wspólnych przestrzeni, niezależnie od tego, czy sprzątasz po sobie fizycznie, czy śledzisz procesy firmowe online.


#Rozwijaj swoją inteligencję emocjonalną

Inteligencja emocjonalna to zdolność rozpoznawania, regulowania i rozumienia emocji u siebie i innych. Skuteczne umiejętności inteligencji emocjonalnej mogą pomóc ci wczuć się w członków zespołu i przezwyciężyć wyzwania. Chociaż inteligencja emocjonalna nie jest bezpośrednią zasadą etykiety biznesowej, pomoże ci w miejscu pracy, bez względu na pojawiające się konflikty.


Na przykład wyobraź sobie, że masz zaległości w pracy, a twój szef nagle dodaje do twoich zadań pilny projekt. Dzięki umiejętnościom inteligencji emocjonalnej możesz porozmawiać ze swoim kierownikiem, aby zrozumieć względny priorytet pracy. Ponieważ masz już zaległości w pracy, możesz wyrazić swoje zaniepokojenie przepracowaniem i wspólnie z przełożonym znaleźć rozwiązanie, z którego zadania możesz zrezygnować z priorytetów lub delegować mniej ważne zadania.


Praca w środowisku multikulturowym, w którym dominuje język angielski może być wyzwaniem. Moje doświadczenie pokazuje jednak, że często strach ma wielkie oczy.


A jakie Wy macie doświadczenie w tym obszarze?
18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page