top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Najdziwniejsze idiomy w języku angielskim i ich znaczenie

Idiomy są niezwykle fascynującą częścią języka, a język angielski ma wiele ciekawych i często dziwacznych idiomów. Wykorzystują nietypowe sformułowania, które nie mają dosłownego znaczenia, ale mają swoje symboliczne znaczenie. W tym artykule przyjrzymy się najdziwniejszym idiomom w języku angielskim i odkryjemy ich znaczenie."Piece of cake" - Dosłownie "kawałek ciasta"

To idiomatyczne wyrażenie, które oznacza, że coś jest bardzo łatwe lub proste do zrobienia. Nie ma związku z jedzeniem, a jedynie odnosi się do łatwości wykonania danej czynności.

"To let the cat out of the bag" - Dosłownie "wypuścić kota z worka"

To idiom oznaczający ujawnienie tajemnicy lub sekretu. Pochodzi z praktyki sprzedawców, którzy w czasach historycznych często sprzedawali zwierzęta w workach. Jeśli sprzedawca nie był uczciwy, mógł zamiast kota do worka włożyć inną rzecz, a kupujący odkrywał prawdę dopiero po "wypuszczeniu kota z worka".

"To have a frog in one's throat" - Dosłownie "mieć żabę w gardle"

To idiom używany, gdy ktoś ma problemy z mówieniem lub ma chrypkę. Oznacza to, że osoba ma trudności z wyrażeniem się werbalnie.

"To have a skeleton in the closet" - Dosłownie "mieć szkielet w szafie"

To idiom, który oznacza, że ktoś ma jakąś tajemnicę lub skrywaną wstydliwą przeszłość. Idiom ten symbolizuje ukrywanie czegoś nieprzyjemnego lub niechcianego.

"To hit the nail on the head" - Dosłownie "trafić gwoździem w głowę"

To idiom oznaczający trafne lub dokładne oddanie czegoś. Może odnosić się do trafnego komentarza lub trafnej analizy sytuacji.

"To go the extra mile" - Dosłownie "przejść dodatkową milę"

To idiom oznaczający podjęcie dodatkowego wysiłku lub zrobienie czegoś ponad oczekiwania. Symbolizuje chęć przekroczenia oczekiwań i dawanie z siebie więcej niż wymagane.

Idiomy w języku angielskim dodają koloru i charakteru komunikacji. Chociaż ich znaczenie nie jest oczywiste, ich zastosowanie i zrozumienie przyczyniają się do większej biegłości językowej. Zapamiętywanie i korzystanie z tych ciekawych idiomatycznych wyrażeń sprawi, że twoja komunikacja w języku angielskim będzie bardziej barwna i efektywna.


20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page