top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Pisanie e-maili: jak rozpocząć i zakończyć e-mail w języku angielskim?


Czy masz problem z podjęciem decyzji, jak rozpocząć i zakończyć e-maile w języku angielskim? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, to w takim razie zdecydowanie zapraszam do lektury najnowszego tekstu.


#1:Rozpoczęcie e-maila w języku angielskim - przykłady

Dear

Jest to bezpieczny, formalny i uprzejmy sposób zwracania się do kogoś, zwłaszcza jeśli wcześniej się z nim nie kontaktowałeś.


Hello

„Hello” to mieszanka formalności, grzeczności i życzliwości. To dobry sposób na rozpoczęcie e-maila.


Hi

„Cześć” jest znacznie bardziej nieformalne. Prawdopodobnie użyłbyś go w kontakcie z osobą, którą dobrze znasz, szczególnie w stosunku do kolegi lub osób z zespołu.


#2: Kończenie e-maila - przykłady

Yours sincerely

To jeden z bardziej formalnych sposobów zakończenia e-maila w języku angielskim. Jest to bezpieczny i uprzejmy sposób zwracania się do kogoś, kogo nie znasz zbyt dobrze.

Kind regards / Best regards

Te dwa wyrażenia oznaczają to samo choć "Kind regards" jest trochę bardziej formalny. Są to obecnie standardowe sposoby, w jaki ludzie kończą biznesowe e-maile w języku angielskim.

Best wishes

Jest to przyjazny, nieco formalny, ale odpowiedni sposób zakończenia wiadomości e-mail do kogoś, kogo znasz dość dobrze (i np. przywitałeś się poprzez “Hi”!).

Thanks

To bardzo nieformalny sposób na zakończenie wiadomości e-mail. Możesz użyć „Thanks”, jeśli znasz kogoś bardzo dobrze. Może to być członek Twojego zespołu, kolega lub klient, którego znasz od dawna.

Cheers

Jak „Thanks” powyżej - jest to bardzo nieformalne zakończenie. Powinieneś go używać tylko wtedy, gdy znasz kogoś naprawdę dobrze i masz z nim dość regularny kontakt.


Mam nadzieję, że te kilka wskazówek pozwolą Wam poczuć się pewniej w korespondencji w j.angielskim. A jeśli macie pytania - dajcie znać w komentarzu - pomogę :)44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page