top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Dlaczego warto pomyśleć o nauce języka angielskiego?


Jeśli to czytasz, to dlatego, że myślisz o poprawie swojego poziomu znajomości języka angielskiego. Prawdopodobnie wiesz, że będzie to wymagało wysiłku i determinacji. Jednak mimo tego, rozwój swoich umiejętności językowych to zdecydowanie dobry pomysł. Dlaczego? Poniżej odpowiadam.


1. Najszerzej rozumiany język na świecie

Według British Council, językiem angielskim posługuje się 1,31 miliarda ludzi na świecie, a liczba ta będzie stale rosnąć. Dla wielu ludzi angielski jest nadal synonimem możliwości i podnoszenia jakości życia poprzez podróżowanie i/lub pracę w środowisku międzynarodowym.


2. To język biznesu

W ankiecie przeprowadzonej przez Economist Intelligence Unit prawie 70% dyrektorów stwierdziło, że ich pracownicy muszą opanować język angielski, aby umożliwić realizację planów ekspansji. Angielski pozostaje globalnym językiem biznesu, więc jest ważnym narzędziem.


3. To język nauki

Angielski stał się językiem wiedzy akademickiej na całym świecie. Ponad 50% stron internetowych jest w języku angielskim. Istnieje wiele uniwersytetów na całym świecie, które dostrzegły potrzebę języka angielskiego i obecnie prowadzą w nim całe kursy.

4 . Przedmiot obowiązkowy w wielu krajach

Na całym świecie istnieje większe zapotrzebowanie na komunikację w języku angielskim. Niektóre kraje stwierdziły, że aby zostać urzędnikiem państwowym, wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. Angielski jest obowiązkową częścią programu nauczania w szkołach na całym świecie, więc nie tylko w miejscu pracy coraz częściej używa się języka angielskiego.


5. To język internetu

Według Internet World Statistics ponad 536 milionów ludzi korzysta z internetu w języku angielskim, czyli ponad jedna czwarta wszystkich użytkowników. Duża część rozrywki, takiej jak film i muzyka, jest tworzona w języku angielskim, co przy okazji oznacza, że istnieje wiele darmowych, zabawnych treści, z których można się uczyć.

Nauka języka angielskiego prowadzi do pojawienia się na Twoim horyzoncie wielu nowych możliwości. Oprócz poszerzenia umysłu, może zmienić Twoje życie!

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page