top of page
Szukaj
  • addvaluelc

W jakim wieku warto uczyć się języka?

Istnieje wiele badań, które mówią, że nauka języka obcego powinna rozpocząć się jeszcze w wieku dziecięcym. Z jednej strony dzieci mogą uzyskać dzięki temu płynność językową, wchodząc w dorosłość, z drugiej… wiele zależy od systemu nauki i determinacji ucznia do poznania danego języka.


Kolejna sprawa - czym jest tak naprawdę biegła znajomość języka?

Biegła znajomość innego języka oznacza, że ​​możesz komunikować się ze względną łatwością, to znaczy bez nadmiernego obciążania ani mówcy, ani słuchacza. Dla przykładu - prezydent Francji, Emmanuel Macron, biegle włada językiem angielskim, mimo że słychać, że nie jest native speakerem i czasami może użyć słowa „delicious”, gdy prawdopodobnie chciał powiedzieć „zachwycający”. :)


Jak to zatem jest z tą nauką języka w wieku dorosłym?

Niektóre aspekty nauki języka stają się coraz trudniejsze wraz z wiekiem, inne mogą stać się łatwiejsze. Zapamiętanie nowych zwrotów przychodzi o wiele łatwiej dorosłym, niż nauka zasad rządzących jego gramatyką lub składnią. Dzieje się tak, ponieważ nowe słowa można łatwo przypisać do istniejącej wiedzy ucznia. Jednak starsi uczniowie rzadziej mają dobrą wymowę lub akcent, ponieważ fonetyka lub dźwięki języka są naturalniej odbierane przez dzieci. I w tym przypadku wiele dobrego może przynieść odpowiedni nauczyciel, który dopasuje program nauczania do potrzeb danej osoby i jej możliwości.


W jakim wieku warto uczyć się języka angielskiego?

Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta. Praktycznie każdy może zacząć płynnie posługiwać się językiem angielskim w praktycznie każdym wieku. Nie jest nawet prawdą, że małe dzieci uczą się języków szybciej niż starsze dzieci lub dorośli: jeśli uczą się z taką samą częstotliwością. Uczniowie w każdym wieku mogą opanować język obcy na poziomie komunikatywnym, a nawet jeszcze bardziej zaawansowanym używając struktur, jak idiomy czy przysłowia. A gdy pojawia się bariera językowa lub brak motywacji warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. ;)


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page