top of page
Szukaj
  • addvaluelc

W jaki sposób ćwiczyć swoje umiejętności językowe w pracy?Badanie Global English wykazało, że 97% pracowników uważa, że słaba komunikacja w wyniku nieodpowiednich umiejętności językowych w biznesie może prowadzić do nieporozumień. Aż 83% pracowników twierdzi, że niewystarczająca znajomość języka biznesowego ma negatywny wpływ na sprzedaż, rentowność i efektywność operacji w ich organizacjach. Czy warto zatem uczyć się języka? Zdecydowanie tak! W jaki sposób zatem trenować swoje umiejętności językowe? Sprawdźcie.


#Doskonalenie słownictwa jest kluczem do opanowania specjalistycznych słów używanych w języku biznesowym.

Możesz łatwo poszerzyć swoje słownictwo dzięki najprostszym aplikacjom na telefon, które oferują szeroki zakres ćwiczeń. Dodaj do tego krótki "research" w internecie, który sprawi, że znajdziesz terminologię używaną w konkretnej dziedzinie, w której aktualnie pracujesz. W szczególności mogą przydać się do tego fora internetowe.


#Możesz znacznie wzbogacić swoje słownictwo, czytając różnorodne materiały związane z Twoją dziedziną lub biznesem.

Czytanie informacji biznesowych i aktualizacji pozwoli Ci nie tylko być na bieżąco z najnowszymi zmianami w środowisku biznesowym, ale także nadążyć za zmianami terminologicznymi. Ta wiedza może okazać się niezbędna, gdy komunikujesz się z innymi działami, "stakeholdersami" (interesariuszami) lub pracujesz nad umowami z klientami.

#Oglądanie programów, które koncentrują się na biznesie, to doskonały sposób na poprawę umiejętności językowych, ponieważ uczestnicy będą często i poprawnie używać kluczowych terminów.

Programy/kanały na Youtube/podcasty te są często prowadzone przez ekspertów w tej dziedzinie i dlatego mogą okazać się ważnym źródłem cennych informacji i wiedzy, a także terminów słownictwa. Terminologia biznesowa jest tam naturalnie używana, a samo ich uważne obserwowanie może pomóc w zrozumieniu terminów, które są częścią komunikacji biznesowej.


#Korzystaj ze słów, które wykorzystują w komunikacji angielskojęzycznej Twoi pracownicy/klienci/partnerzy biznesowi.

Bardzo często dobrym źródłem nowych słówek są np. maile z zamówieniami lub zapytaniami od angielskojęzycznych klientów. Korzystają z popularnych, oficjalnych zwrotów, których znaczenie warto dodać do swojego słowniczka.


Wielu sukcesów językowych w pracy i jak zawsze trzymam kciuki!

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page