top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Nowa pora roku, nowe umiejętności językowe? Czemu nie!

Wiosna kojarzy nam się z rozkwitaniem. Mamy poczucie, że “idzie świeże, nowe”. I mamy więcej energii. Dlatego z okazji zbliżającej się wiosny mamy dla Was challege. A właściwie propozycję. Co powiecie na rozwinięcie swoich umiejętności językowych? Zróbcie to tej wiosny. Nie ma co czekać.


Nie wiesz, od czego zacząć? Oto kilka pomysłów:


1. Naucz się nowych obszarów językowych, na które do tej pory nie zwracałeś uwagę. To może być słownictwo z dziedziny, z której nie było Ci po drodze, albo konkretny dział gramatyki.

2. Dołącz do angielskojęzycznych grup na Facebooku. Na pewno jest coś, co lubisz robić lub co Cię interesuje. I na 100% nie jesteś w tym jedyny. A co gdybyś mógł wymienić swoje doświadczenia z innymi osobami, ale w języku obcym? Nawet jeśli nie chcesz być aktywnym uczestnikiem grupy - czytaj wpisy innych. To pozwoli Ci przyswoić podstawowe słownictwo oraz np. skróty/slang, czy mowę potoczną.

3. Weź udział w kursie lub warsztacie obcojęzycznym. Może on dotyczyć Twojego zawodu lub hobby. Ważne, abyś oprócz nauki języka czerpał dodatkową korzyść i…abyś się nie zanudził.

4. Bądź wolontariuszem podczas międzynarodowych wydarzeń. Dzięki temu nie tylko zrobisz coś dobrego dla innych, ale i poćwiczyć swój język angielski podczas spontanicznych rozmów.

5. Zrób swoją tablicę marzeń, czy też “bucket list”, na których uwzględnisz wszystkie aktywności związane z nauką języków (kursy, podróże zagraniczne itp.)

6. Zbliża się nowy sezon Twojego ulubionego serialu? Do dzieła! Oglądnij go w języku obcym!


Bez względu na to, co wybierzesz, upewnij się, że jest to coś, co Cię ekscytuje i inspiruje. Nauka języka powinna być zabawą, więc nie bój się wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować czegoś nowego. Kto wie, może sam się zaskoczysz!


A jeśli potrzebujesz wsparcia - jesteśmy razem z zespołem Add Value do Twojej dyspozycji ❤️


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page