top of page
Szukaj
  • annamarketingpr

Największe trudności w nauce języka angielskiego - czy zmagasz się z nimi?

Nauka języka angielskiego może być fascynującym procesem, ale jednocześnie wyzwaniem dla wielu osób. Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na trudności, z jakimi często się spotykają podczas nauki tego języka. W tym artykule omówimy najważniejsze trudności, które możecie napotkać na swojej drodze do opanowania angielskiego.Wymowa i akcent:

Jednym z najbardziej powszechnych problemów jest wymowa i opanowanie odpowiedniego akcentu. W języku polskim mamy odmienne dźwięki i intonację, co może powodować trudności w opanowaniu dźwięków i akcentów charakterystycznych dla języka angielskiego. Niektóre głoski, takie jak "th" czy długie samogłoski, mogą sprawiać trudności w wypowiedzi. Dlatego ważne jest regularne słuchanie i naśladowanie native speakerów/nauczycieli angielskiego, aby poprawić swoją wymowę.


Gramatyka:

Gramatyka angielska różni się od polskiej pod wieloma względami. Są inne reguły odmiany czasowników, struktury zdań, używanie przedimków i wielu innych aspektów gramatycznych. Wielość zasad i wyjątków może być przytłaczająca. Dlatego warto poświęcić czas na naukę i praktykę gramatyki poprzez rozwiązywanie zadań, korzystanie z podręczników lub uczestnictwo w kursach językowych. A także - unikać tłumaczenia sobie zasad 1:1 z j.polskiego i porównywania.


Słownictwo i idiomy:

Język angielski jest bogaty w idiomy i wyrażenia, które często nie mają bezpośredniego odpowiednika w języku polskim. Opanowanie szerokiego zakresu słownictwa oraz zrozumienie i stosowanie idiomatycznych wyrażeń może być trudne dla Polaków. Ważne jest regularne czytanie, słuchanie i korzystanie z języka angielskiego w różnych kontekstach, aby poznać i zrozumieć różne formy językowe.


Zniechęcenie i brak praktyki:

Nauka języka angielskiego wymaga czasu, wysiłku i cierpliwości. Niezrozumienie lub częste popełnianie błędów może prowadzić do frustracji i zniechęcenia. Wiele osób popełnia błąd, próbując unikać praktyki językowej ze względu na obawę przed pomyłkami. Jednak praktyka jest kluczowa w nauce języka angielskiego. Warto korzystać z różnych narzędzi i możliwości, takich jak rozmowy z anglojęzycznymi osobami, pisemne ćwiczenia, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki w języku angielskim, aby regularnie praktykować i zwiększać pewność siebie.


Podsumowując, nauka języka angielskiego może być trudna, ale nie niemożliwa dla Polaków. Wymowa, gramatyka, słownictwo i praktyka są najczęstszymi trudnościami, z jakimi się spotykają. Ważne jest jednak pamiętać, że regularność, zaangażowanie i pozytywne podejście mogą pomóc w pokonaniu tych przeszkód i osiągnięciu postępów w opanowaniu języka angielskiego.


0 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page