top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Jak poprawić swoją komunikację podczas rozmów telefonicznych?


Chcesz poczuć się pewniej, komunikując się po angielsku przez telefon? Oto kilka wskazówek i wyrażeń, które pomogą Ci rozwinąć te umiejętności, tak abyś mógł skutecznie (i bez stresu) radzić sobie z każdym połączeniem.


1. Poproś rozmówcę, aby mówił wolniej - to nie wstyd

Istnieją kluczowe wyrażenia, których możesz użyć, jeśli masz trudności z nadążaniem za tym, co mówi druga osoba. Na przykład: “Can you slow down, please?”, “Could you speak up, please?”, “Would you repeat that, please?”. Dzięki temu unikniesz nieporozumień.


2. Ćwicz regularnie

Ćwicz z przyjacielem lub współpracownikiem twarzą w twarz lub przez telefon. Możesz także ćwiczyć samodzielnie; mówienie do siebie jest często polecane przez poliglotów jako bardzo przydatna technika uczenia się języków. Możesz użyć smartfona do nagrywania siebie, aby sprawdzić swoje wyniki.


3. Przeliteruj słowa i werbalizuj liczby - dobra rada

Wyjaśnij i zweryfikuj, co mówi druga osoba. Używaj wyrażeń takich jak “A for America”, “B for Berlin” lub pytań typu “Is that thirteen - one three - or thirty – three zero?”


4. Bądź miły:)

Unikaj używania słowa „chcę” i zamiast tego używaj czasowników modalnych, takich jak „could” lub „would”. Jest to szczególnie ważne w przypadku rozmów z native speakerami. Powiedz także „please” i „thanks”. Niektóre przydatne wyrażenia to “Could you email me the information, please?” lub “Would you contact me as soon as possible, please?”


5. Zapamiętaj kluczowe wyrażenia

Powtarzanie sobie na głos kluczowych wyrażeń pozwala ustom przyzwyczaić się do ich wypowiadania, dzięki czemu używanie ich staje się automatyczne. Ponownie, nagranie siebie lub poproszenie znajomego o opinię pozwoli Ci upewnić się, że to, co mówisz, brzmi naturalnie i jest łatwe do zrozumienia.


6. Przećwicz ważne rozmowy i zrób check listę

Jeśli czujesz się niespokojny przed ważnym telefonem, zawsze dobrze jest wcześniej przeprowadzić próbę. Miej przed sobą check listę, która przypomni Ci o rzeczach, o które musisz zapytać lub wyjaśnić.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page