top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Egzamin LCCI - w jaki sposób przygotować się do egzaminu?Czym jest LCCI?

Od 1881 roku London Chamber of Commerce and Industry (LCCI) International Qualifications z Wielkiej Brytanii jest jedną z najlepszych na świecie międzynarodowych organizacji egzaminacyjnych w zakresie kwalifikacji biznesowych. Na globalnie konkurencyjnym rynku pracy te umiejętności dają dużą przewagę pod względem międzynarodowego uznania i kompetencji związanych z branżą. Egzaminy LCCI skierowane są głównie do:

  • specjalistów branży finansowej, menedżerów i pracowników na stanowiskach zarządczych,

  • studentów i absolwentów wchodzących na rynek pracy,

  • nauczycieli chcących poszerzyć kwalifikacje językowe.


W jaki sposób przygotować się do egzaminu?

Istnieje kilka metod przygotowania się do egzaminu. Wśród najbardziej popularnych znajdują się zajęcia indywidualne lub kurs grupowy z profesjonalnym lektorem, który ma doświadczenie w przygotowaniu do tego typu egzaminu. Istotna jest także samodzielna nauka, która pozwoli pogłębić i zrozumieć treści przedstawiane podczas zajęć.


Wybierz odpowiedni podręcznik 📚

Na rynku istnieje wiele materiałów, które ułatwiają przygotowanie się do kursu. Dobrą metodą jest zdanie się na wytyczne lektora prowadzącego kursy przygotowujące. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że podczas nauki nie pominiemy żadnego ważnego aspektu.


Ucz się kreatywnie

Istnieją różne techniki powtarzania materiałów - mapy myśli, akronimy, fiszki itp. Znajdź technikę, która odpowiada Twojej metodzie nauki. Nie zapomnij skorzystać z poprzednich i przykładowych testów oraz materiałów pomocniczych.


Trening czyni mistrza (Practice makes perfect) 🙂

Regularnie ćwicz formy wypowiedzi, które wymagane są podczas egzaminu. Dzięki temu nabierzesz biegłość i w dniu egzaminu nic Cię nie zaskoczy.


Kwestia formalne

Upewnij się, że jesteś prawidłowo zarejestrowany na egzamin i spełniasz wszystkie wymogi. Sprawdź godzinę, datę i miejsce egzaminu.⏰ Jeśli nie jesteś pewien lokalizacji, odwiedź przed terminem egzaminu.


Noc przed egzaminem

Nie próbuj studiować żadnego zupełnie nowego materiału! Raczej przejrzyj dotychczasowe treści, a przede wszystkim spróbuj pójść wcześniej spać, żeby być wypoczętym. 😴


To kilka podstawowych porad. Jeśli interesuje Was temat egzaminu LCCI - napiszcie a certyfikowany egzaminator odpowie na Wasze pytania.


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page