top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Dlaczego nauka angielskiego jest najlepszą decyzją, jaką możesz podjąć w swojej karierze?


Angielski jest obecnie globalnym językiem biznesowym i najczęściej używanym językiem obcym na świecie. Używa go aż jedna czwarta światowej populacji, a w 59 krajach stanowi język urzędowy. A w jaki sposób może pomóc Wam w karierze? Odpowiadam poniżej.


Angielski “otwiera drzwi”

Stwierdzenie to jest coraz bardziej prawdziwe, ponieważ światowy handel rozwija się każdego roku. Umiejętności komunikacyjne są niezbędne do przetrwania i odniesienia sukcesu w biznesie, a język angielski pozostaje międzynarodowym sposobem na usprawnienie komunikacji w wielu różnych sektorach. Jest dominującym językiem w kulturze, dyplomacji, handlu, mediach, nauce, środowisku akademickim i IT. Jego dobra znajomość zwiększy Twoje szanse na pracę i odniesienie sukcesu w tych dziedzinach.


Zarobisz więcej

Jest bardziej prawdopodobne, że będziesz zarabiać więcej, jeśli znasz angielski (a w przypadku niektórych zawodów jest to wymóg niezbędny). Na przykład w Hiszpanii znajomość języka angielskiego poprawia perspektywy zatrudnienia o 44%. Wiele międzynarodowych firm przyjęło angielski jako język dominujący we wszystkich swoich biurach na całym świecie, więc jeśli chcesz z nimi lub dla nich pracować, będziesz potrzebować dobrych umiejętności w tym obszarze.


Dostęp do wartościowych treści online

Ciekawe serwisy społecznościowe i wartościowe webinary bardzo często prowadzone są w języku angielskim. Nie trudno się temu dziwić, w końcu jedna czwarta z 4,3 miliarda ludzi na świecie najczęściej korzysta z internetu w języku angielskim, a 54% treści w sieci jest w języku angielskim.


Poprawisz jakość prezentacji w j.angielskim

Profesjonalne szkolenie językowe pomaga jasno przedstawiać informacje i skutecznie radzić sobie z pytaniami odbiorców. Poczujesz się pewniej i będziesz miał umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteśmy zestresowani i doświadczamy problemów technicznych.


Zbudujesz lepsze relacje

Budowanie relacji jest kluczowe w każdej sytuacji zawodowej. Znajomość j. angielskiego zapewnia dyplomatyczne umiejętności językowe, które z kolei pozytywnie wpłyną na budowanie relacji z partnerami biznesowymi i networking.


A jak wygląda Wasze doświadczenie? I czy dodalibyście coś do tej listy? :)


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page