top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Czym jest i jak napisać 'elevator pitch' po angielsku?Ważny kierownik wsiada do windy, w której jedziesz. Zaimponowanie mu rozwinie Twoją karierę i przyniesie Ci wiele możliwości. Musisz jedynie powiedzieć coś krótkiego, ale znaczącego. I musisz to zrobić w j.angielskim. Co Ty na to? :)


Czym jest elevator pitch?

Na początku ważna uwaga - nie zawsze odbywa się w windzie. Może się zdarzyć wszędzie – w barze, kawiarni, na ulicy, na imprezie networkingowej, na festiwalu, przez telefon. Najprościej mówiąc, "elevator pitch" to krótka i skuteczna prezentacja sprzedażowa. Podczas "elevator pitch" przedstawiasz się potencjalnemu klientowi, inwestorowi lub osobie z branży. Dajesz również znać, do czego jesteś zdolny i dlaczego powinna zacząć współpracę właśnie z Tobą. Odpowiednia prezentacja sprawi, że będziesz widoczny i niezapomniany.

Ile powinna trwać?

Idealna mowa powinna być wystarczająco krótka, aby wygłosić ją podczas jazdy windą, która trwa około 30-60 sekund. Twój cel powinien być prosty - chcesz jak najszybciej zrobić wrażenie i nie chcesz zanudzać osoby, która prawdopodobnie jest zajęta kilkoma sprawami.

Na jakie punkty warto zwrócić uwagę?

Twoja prezentacja musi zawierać te 3 elementy:

  • USP (Unique Selling Point - unikalny punkt sprzedaży)

  • Jasny cel

  • Call to action (instrukcja/sugestia, co dana osoba powinna zrobić dalej)

Przygotowując taką przemowę, należy odpowiedź także na kilka pytań:

  • Kim jesteś?

  • Co robisz? (Albo co możesz zrobić?)

  • Dlaczego jesteś najlepszą osobą do tej pracy?

  • Kiedy i jak możesz zacząć?

Odpowiedzi na nie warto przygotować sobie wcześniej i omówić np. ze swoim lektorem.

Pamiętaj także o mowie ciała

Upewnij się, że nawiązujesz kontakt wzrokowy, Twoje ramiona nie są “zbyt sztywne”, a Twój ton głosu jest jasny i uprzejmy. Spróbuj pokazać, że naprawdę wierzysz we wszystko, co mówisz.


Dajcie znać, czy zdarzyło Wam się kiedyś wygłaszać ‘elevator pitch’. A jeśli tak, to co było największym wyzwaniem. :)

19 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page