top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Chcesz w szybki sposób uczyć się nowych słówek? Sprawdź, jak to zrobić

Rozszerzanie zasobu słownictwa w języku jest kluczowym elementem doskonalenia komunikacji. Nabywanie nowych słów i wyrażeń, jak również umiejętność ich stosowania w odpowiednich kontekstach, może zasadniczo ułatwić porozumiewanie się oraz przełamywanie barier językowych. Dzisiaj przybliżamy różnorodne metody, które wspomagają rozwój zasobu słownictwa.Analiza długich słów stanowi ciekawą strategię. Dłuższe słowa składają się z części składowych, co ułatwia ich zrozumienie i poprawne wymawianie. Ważne jest zwrócenie uwagi na przedrostki i przyrostki. Przedrostki, będące elementami dodawanymi na początku słowa, zmieniają jego znaczenie, jak w przypadku "Regular" i "irregular", czy "Respect" i "disrespect". Z kolei przyrostki, dodawane na końcu słowa, zmieniają jego formę, jak w "Comfort" i "comfortable", czy "Regular" i "regularity".

Następnie warto wykorzystać technikę spidergramu, gdzie słowo centralne umieszcza się w centrum strony, a linie czy "nogi" wychodzące z niego zawierają powiązane słowa lub wyrażenia. Przykład: źródło: nulab,com

Czytanie komiksów to kolejna intrygująca propozycja. Komiksy, bogate w obrazkowe opowieści, pomagają zrozumieć kontekst, który zostaje uzupełniony odpowiednio dobranymi słowami. Słownictwo stosowane w komiksach można później swobodnie wykorzystać w codziennych rozmowach.

Warto też praktykować nowe słowa w odpowiednich sytuacjach. Często zdarza się, że znamy określone słowo, lecz brak okazji do jego użycia. Stworzenie sytuacji, gdzie można wykorzystać nowe słownictwo, ułatwia jego utrwalenie. Kluczową rolę odgrywa tutaj regularność. Należy pamiętać, że nieaktywne słownictwo może szybko zostać zapomniane, co z kolei zmniejsza efektywność wcześniejszej nauki.

Korzystanie z nowoczesnych technologii, takich jak aplikacje wspomagające naukę języków, stanowi istotne wsparcie w poszerzaniu słownictwa. Zastanówmy się przez chwilę, czy dziennie spędzone ponad 2 godziny na przeglądaniu treści na smartfonie nie mogą być przeznaczone na korzystanie z aplikacji wspierających naukę języka? Warto rozważyć tę możliwość. : )

Podsumowując, istnieje szereg metod wspomagających poszerzanie słownictwa. Każda z nich może być interesująca i skuteczna. Warto wybrać te, które będą najbardziej pasować do własnego stylu nauki i przyniosą najlepsze rezultaty.


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page