top of page
Szukaj
  • addvaluelc

Angielski na luzie? W jaki sposób warto uczyć się języka w domu?

Wiele osób czyta artykuły w internecie lub słucha podcastów dla przyjemności. A wykonywanie tych czynności może być świetną okazją do wzmocnienia umiejętności językowych. W jaki sposób zatem warto uczyć się języka w domu? Dziś odpowiadam na to pytanie.


Pierwszą metodą jest wykorzystanie internetowych narzędzi do konwersacji. Wirtualne czaty, czy fora internetowe to świetny sposób na poprawę umiejętności mówienia i słuchania oraz ćwiczenie umiejętności pisania poprzez czat grupowy. Dla przykładu - witryna Meetup oferuje możliwość znalezienia różnych grup zainteresowań, w których można rozmawiać na konkretne tematy.

Kolejnym polecanym przeze mnie rozwiązaniem jest czytanie ciekawych artykułów. Czytanie to świetny sposób na budowanie słownictwa. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do czytania po angielsku, zacznij od krótkich, łatwych książek. Jeśli wolisz literaturę faktu, magazyn The Economist wydaje codzienny biuletyn informacyjny zawierający 6 najważniejszych wiadomości dnia. Blog Cambridge Dictionary to kolejne pomocne źródło informacji do nauki nowego słownictwa. Co tydzień ma inny motyw - możesz bezpłatnie otrzymywać cotygodniowe e-maile. Innym przykładem jest BBC. To dobre źródło wiadomości i historii z życia wziętych. www.bbc.co.uk

Trzecim sposobem, do którego także gorąco zachęcam, jest oglądanie programów, filmów dokumentalnych i wykładów. W sieci dostępnych jest wiele bezpłatnych zasobów umożliwiających ćwiczenie słuchania w języku angielskim. Jednym z najbardziej znanych jest BBC Learning English 6 Minute English. Jest to krótki program radiowy skierowany do uczniów na średnim poziomie języka angielskiego. Każdego tygodnia program analizuje inny temat i słownictwo.

https://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english

Innym przykładem są przemówienia wygłaszane podczas konferencji TEDx (które zresztą często polecamy na naszym profilu @addvalue). Dzięki temu możemy wysłuchać naprawdę ciekawych porad, inspiracji z interesującego nas obszaru.

Ostatnim, lecz równie polecanym jest słuchanie podcastów. Motywacyjne, inspirujące, a może poradnikowe… Wybór należy do Ciebie. Jedno jest pewne - podcast to świetny towarzysz podczas wykonywania prostych domowych obowiązków. :)


A teraz prośba do Was - polećcie swój ulubiony podcast lub stronę z artykułami w języku angielskim, z której często korzystacie. :)


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page