top of page
Szukaj
  • addvaluelc

5 propozycji seriali, z których warto uczyć się języka angielskiego.

Ręka do góry, kto z Was ogląda seriale? Z pewnością, gdybym zapytał “na żywo”, to zobaczyłbym las rąk. :) Ale to nic złego! To dobra wiadomość, bo przecież każdą przyjemność można połączyć z czymś pożytecznym. W tym przypadku szkolić swój angielski oglądając ulubiony sitcom lub inny program. Dziś polecam Wam moje TOP of the TOP, jeśli chodzi o seriale, z których warto uczyć się języka.


Downton Abbey

Ten program od razu stał się hitem zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych, kiedy został wyemitowany kilka lat temu. Świetne teksty i nagradzana obsada z pewnością wpłynęła na jego sukces. Akcja rozgrywa się w dużym wiejskim domu na początku XX wieku, w którym brytyjska arystokratyczna rodzina dostosowuje się do zmieniającego się świata i zmieniających się zwyczajów społecznych.


Gra o tron/Game of Thrones

Oryginalnie to seria powieści George'a RR Martina, ale serial jest także bardzo dobry. Gra o tron ​​przeplata życie konkurujących ze sobą rodzin próbujących zdobyć żelazny tron ​​fikcyjnego królestwa. Specyficzny dowcip, wyszukane dialogi i charakterystyczne postacie sprawił, że serial zdobył wielu fanów na całym świecie. A zwroty “You know nothing Jon Snow” lub “Winter Is Coming” weszły do powszechnego użytku.


Zwariowany świat Malcolma/ Malcolm in the Middle

To amerykański sitcom telewizyjny o genialnym środkowym dziecku z dysfunkcyjnej rodziny. Serial ma ponad 150 odcinków, więc jeśli Wam się spodoba, to zostaniecie w świecie Malcolma na dłużej (ćwicząc swój angielski;)).


The Simpsons

To animowany program oparty również na życiu amerykańskiej rodziny, który prawdopodobnie każdy z nas choć raz oglądał w wersji polskiej. Odkąd został wyemitowany po raz pierwszy w 1989 roku, z bycia kolejnym kreskówkowym filmem dla dzieci stał się kultowym amerykańskim serialem.


Jak poznałem waszą matkę/How I Met Your Mother


Ten serial, który pod wieloma względami przypomina “Przyjaciół”, jest właściwie ich nowocześniejszą wersją, która odniosła ogromny sukces. Fabuła opiera się na perypetiach grupy przyjaciół, którzy mieszkają w Nowym Jorku (brzmi znajomo?).

Jest dużo śmiechu, łez, ale przede wszystkim ciekawych zwrotów językowych.


To jak, od którego serialu zaczynacie naukę? :)

A może macie inny, ulubiony serial, dzięki któremu szlifujecie swoje umiejętności językowe?


29 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page