top of page
Szukaj
  • addvaluelc

5 powodów, dla których warto używać języka podczas zajęć “face to face”
Po co korzystać z lekcji w centrum językowym, aby uczyć się angielskiego? W dzisiejszych czasach jest tak wiele niesamowitych aplikacji, materiałów do samodzielnej nauki i kursów do nauki języka angielskiego, że możesz zacząć zadawać sobie to pytanie... Cóż, w rzeczywistości wszystko, co wiemy o nauce języka, sugeruje, że najskuteczniejsza nauka nadal odbywa się twarzą w twarz. Właśnie dlatego nauka oparta na kontakcie z wykwalifikowanym nauczycielem to strzał w dziesiątkę.


Możliwości praktykowania języka


Nauczanie i uczenie się “face to face” może odzwierciedlać rzeczywiste zadania i wyzwania z naszego życia. Dobrymi przykładami są tutaj spotkania i odgrywanie ról negocjacyjnych. Kolejną okazją jest możliwość wygłaszania prezentacji w małych grupach, uzupełnionych o informacje zwrotne od nauczyciela i pytania od innych członków grupy.


Uczenie się na własnych błędach


W “kontrolowanej” przestrzeni dopuszczalne jest popełnianie błędów, a błędy językowe i nieporozumienia są wykorzystywane jako podstawa dalszego rozwoju. Możesz zadać swojemu trenerowi i innym uczniom wszystkie pytania, których wstydzisz się zadać w „prawdziwym życiu”. To jak w eksperckim laboratorium sprawdzającym Twoje umiejętności w zakresie języka angielskiego.


Komunikacja


Nauka i ćwiczenie języka wiąże się z komunikacją i jest to coś, czego po prostu nie da się powtórzyć, gdy jesteś sam w domu! Nauka przez doświadczenie daje dużo lepsze efekty w mówieniu i słuchaniu w języku obcym.


Zaangażowanie to sukces


Najbardziej efektywna nauka ma miejsce, gdy jesteś zaangażowany emocjonalnie; jest to znacznie bardziej prawdopodobne, gdy pracujesz z grupą ludzi, niż gdy utkniesz sam z książką lub aplikacją. Aha, i wielką korzyścią dodatkową jest to, że możesz nawiązywać kontakty z innymi uczestnikami kursu. : )


Motywacja i wiedza


Czasami potrzebujesz dodatkowego bodźca, aby się zmotywować. Zapewnia to konieczność przebywania w określonym miejscu o określonej godzinie z innymi ludźmi. Porównaj to z regularnymi ćwiczeniami. Oczywiście wiele ćwiczeń możesz wykonać samodzielnie w domu, ale nie zawsze wykonywane są poprawnie.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page