top of page
Szukaj
  • addvaluelc

10 angielskich zwrotów, które warto wprowadzić do użycia w 2024 roku

Nowy rok to doskonały moment na wprowadzenie nowych nawyków, a jednym z najciekawszych może być zwiększenie naszego repertuaru w zakresie języka angielskiego. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie zwroty moglibyście częściej używać, aby czuć się bardziej pewnie i płynnie w komunikacji?Przygotowaliśmy dla Was listę 10 angielskich zwrotów, które warto wdrożyć w codzienne rozmowy:

"How are you doing?" - Zamiast standardowego "How are you?", spróbuj użyć tej formy, która wydaje się bardziej naturalna i przyjazna w codziennej rozmowie.

"I'm thrilled to..." - Zamiast powiedzenia "I'm excited to...", użyj słowa "thrilled", które wyraża jeszcze większą ekscytację i radość.

"Could you please...?" - Zamiast "Can you...", użyj bardziej uprzejmej formy prośby, co zwiększa poziom grzeczności w komunikacji.

"That's a piece of cake!" - Wyrażenie to oznacza, że coś jest bardzo łatwe do zrobienia.

"I'm on cloud nine!" - To idiomatyczne wyrażenie oznacza, że ktoś jest w euforycznym nastroju, bardzo szczęśliwy.

"It slipped my mind." - Wyrażenie to można użyć, kiedy ktoś zapomni o czymś. Dosłownie oznacza, że coś "wypłynęło z pamięci".

"I'm over the moon about..." - To wyrażenie oznacza, że ktoś jest niezwykle podekscytowany lub szczęśliwy z powodu czegoś.

"Let's play it by ear." - Używane, gdy sytuacja nie jest jasno określona, a decyzje będą podejmowane w miarę jej postępu.

"It's a no-brainer." - Oznacza, że coś jest bardzo łatwe do zrozumienia lub wykonania, nie wymaga zbyt dużego wysiłku intelektualnego.

"I'm feeling under the weather." - Wyrażenie to oznacza, że ktoś czuje się słabo, niezdrowo lub ma nie najlepszy nastrój.

Pamiętajcie, że codzienne używanie nowych zwrotów językowych to klucz do płynniejszej komunikacji i poszerzania własnego słownictwa. Ćwiczcie je jak najczęściej, próbując wkomponować je w codzienne rozmowy, aby stopniowo stawały się one naturalną częścią Waszego języka.

 

Życzymy Wam wspaniałej podróży przez świat angielskiego języka w Nowym Roku!


22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page